Zapowiedź: Unia - Pogoń Nowe Skalmierzyce

Ostatni ligowy mecz w 2021 roku

Mecz z Zawiszą Bydgoszcz zakończył co prawda rundę jesienną III ligi gr. 2, ale nas czeka jeszcze jeden, ostatni już w 2021 roku ligowy mecz, który rozgrywany będzie na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego. Do Janikowa zawita silny i rewelacyjnie spisujący się do tej pory beniaminek obecnych rozgrywek - Pogoń Nowe Skalmierzyce. Mecz ten rozegrany zostanie jutro tj. 20 listopada, a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. Zawodnicy Unii ostatni i zarazem pierwszy mecz w historii z Pogonią rozegrali na inauguracje obecnego sezonu. Wówczas w Nowych Skalmierzycach zwyciężyli gospodarze.


Pogoń Nowe Skalmierzyce, czyli beniaminek, który w aktualnym sezonie rozpędzony jest niczym lokomotywa. Zawodnicy Pogoni do tej pory pokonali rywali jedynastokrotnie, odnotowali cztery remisy i doznali tylko dwóch porażek. Trzydzieści jeden bramek zdobytych i siedemnaście straconych - tak na tą chwilę wygląda bilans bramkowy zespołu z Nowych Skalmierzyc, a jego najlepszymi strzelcami są Kacper Majerz, Adam Majewski i Dawid Przybyszewski, którzy na swoim konie mają po pięć trafień. Lepszymi statystykami może pochwalić się tylko lider tabeli - Olimpia Grudziądz oraz druga Kotwica Kołobrzeg. Nic więc dziwnego, że najbliższy rywal Unii zajmuje wysokie, trzecie miejsce w całej klasyfikacji.


Przypomnijmy, że w latach 2013-2015 zawodnicy Unii wyśrubowali rekord Polski pod względem meczów bez porażki. Janikowscy gracze odnotowali wtedy czterdzieści cztery ligowe mecze bez przegranej i tym samym ustanowili rekord kraju pod tym względem. W 2016 roku wyczyn ten został pobity właśnie przez pewien klub z Wielkopolski - Pogoń Nowe Skalmierzyce. Zawodnicy tego zespołu nie przegrali sześćdziesięciu jeden meczów mistrzowskich.


Jutrzejszy mecz będzie wyjątkowy dla trenera Piotra Klepczarka. Dla szkoleniowca biało-niebieskich spotkanie z Pogonią będzie dziesiątym ligowym meczem za sterami Unii Janikowo. Dodatkowo na sto siedemdziesiąty ligowy mecz w naszej drużynie czeka Przemysław Kędziora, na trzydziesty Gracjan Fabiszewski, a na dziesiąty Eryk Marszał, Damian Zagórski i Raul Aleman.


Po odbyciu przymusowej kary za uzbierane żółte kartki do kadry Piotra Klepczarka powrócił Maciej Mysiak.


Dokładnie 7 sierpnia 2021 roku w Nowych Skalmierzycach Unia zainaugurowała sezon 2021/22. Wówczas lepsza od janikowian okazała się Pogoń, wygrywając 2:1. Wynik tego spotkania otworzył Denzel Gomez. Później dwa trafienia odnotowali zawodnicy gospodarzy, a dokładniej Piotr Józefiak oraz Jakub Pawlik. Była to pierwsza w historii rywalizacja tych zespołów.


Historia meczów z Pogonią Nowe Skalmierzyce:

Pogoń - Unia 2:1 (Pawlik, Józefiak - Gomez) - 7 sierpnia 2021 - III liga

RAZEM: 1 mecz - 1 porażka BRAMKI: 1-2

Zdjęcie: Mateusz Biernacki