Zapowiedź: Unia - Elana Toruń

Wrócić na zwycięskie tory

Jutro, tj. 6 listopada 2021 roku na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie rozegrany zostanie ciekawie zapowiadający się mecz. Unia podejmie toruńską Elanę, a początek tego starcia zaplanowano na godzinę 12:00. Ostatni raz obie ekipy spotkały się w półfinale rozgrywek pucharowych Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wówczas górą okazała się Elana, która wygrała 1:0. Mamy nadzieję, że wynik jutrzejszego spotkania pozwoli Unii wrócić na zwycięską ścieżkę. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!


Elana Toruń obecnie znajduje się na dwunastym miejscu w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Zawodnicy z Torunia wygrali pięć spotkań, dwa zremisowali i doznali ośmiu porażek. Żółto-niebiescy zdobyli do tej pory dwadzieścia dziewięć bramek, a stracili ich trzydzieści jeden. Najlepszym strzelcem tej drużyny jest na ten moment Łukasz Witucki, który ma na swoim koncie siedem trafień. W ostatniej kolejce najbliższy rywal Unii uległ na wyjeździe Błękitnym Stargard 1:0.


W przeszłości w kadrze Elany widniało kilka nazwisk, które dziś związane są z Unią. Mowa tutaj o Patryku Urbańskim, Macieju Mysiaku, Mariuszu Kryszaku, Damianie Zagórskim, Łukaszu Zagdańskim oraz Dominiku Kowalskim. Wszyscy ci zawodnicy przywdziewali w przeszłości żółto-niebieskie trykoty. Barwy Elany w przeszłości reprezentowali także Patryk Aleksandrowicz, który dziś pełni funkcję dyrektora sportowego naszego klubu oraz Paweł Mądrzejewski, czyli aktualnie drugi trener Dumy Kujaw. Funkcję fizjoterapeuty w drużynie z Torunia pełnił też Tomasz Rudnicki.


Ostatni mecz pomiędzy Unią a Elaną miał miejsce 26 maja 2021 roku w Toruniu. Wówczas w ramach półfinału Okręgowego Pucharu Polski górą okazali się gospodarze pokonując nasz zespół 1:0.


Zdjęcie: Anna Powałowska