Zapowiedź: Pogoń II Szczecin - Unia

Po czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu!

Jutro, tj. 9 października na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie Unia podejmować będzie drugą drużynę Pogoni Szczecin. Jutrzejsze spotkanie będzie dla janikowian okazją do odnotowania czwartego ligowego zwycięstwa z rzędu. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Pogoń II Szczecin zajmuje aktualnie siódmą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem szesnastu punktów (dokładnie tyle samo punktów co Unia). Granatowo-bordowi w jedenastu meczach zanotowali cztery zwycięstwa, cztery remisy i trzy porażki. Stosunek bramkowy "Portowców" to osiemnaście bramek zdobytych i czternaście straconych. Najlepszymi strzelcami tej drużyny są Bartosz Krzysztofek i Aron Stasiak, którzy mają na swoim koncie po trzy trafienia.

Co prawda zawodnicy Unii jutro zmierzą się z drugą drużyną szczecińskiego klubu, ale w zapowiedzi meczu z Pogonią należy zaznaczyć, że w pierwszej drużynie "Dumy Pomorza" w sezonie 2009/10 oraz w rundzie jesiennej sezonu 2010/11 występował Maciej Mysiak. Zawodnik ten do Szczecina trafił po trzyletnim pobycie w Janikowie. Broniąc barw Pogoni Maciej odnotował trzydzieści osiem spotkań na poziomie I ligi (trzy bramki) oraz dziesięć spotkań w Pucharze Polski (jedna bramka). Warto zaznaczyć, że w pucharowych rozgrywkach Maciej dotarł ze swoją drużyną aż do finału, w którym to Pogoń przegrała z Jagiellonią Białystok 1:0.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Jutrzejszy mecz może okazać się wyjątkowy dla trzech zawodników oraz kierownika Unii Janikowo. Okazję na sto sześćdziesiąty ligowy mecz w barwach Unii ma właśnie Maciej Mysiak. Po raz dziesiąty wystąpić mogą Adam Kujawski i Eryk Marszał. Na swój dziesiąty mecz w roli kierownika pierwszej drużyny czeka również Patryk Wiśniewski.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Karę czterech żółtych kartek odpokutował już Raul Aleman. Oznacza to, że powrócił on do kadry Piotra Klepczarka i może wystąpić w jutrzejszym meczu. Takiej możliwości mieć nie będzie natomiast Mariusz Kryszak, który również uzbierał cztery żółte kartki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, uprawia sport i na świeżym powietrzu


Ostatni mecz pomiędzy Unią a Pogonią odbył się 12 września 2020. Wówczas w ramach siódmej kolejki na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie górą okazali się janikowianie, którzy pokonali przyjezdnych 4:1. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Przemysław Kędziora. Trafienie zanotował też Bartosz Machaj. Jedyne trafienie dla gości zanotował Kacper Cichoń, który dziś reprezentuje barwy Puszczy Niepołomice.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba

Mecze z drugą drużyną Pogoni Szczecin:

31 sierpnia 2019 - Unia - Pogoń 4:3 (Konieczny, Kędziora, Mysiak, Goździk)
7 września 2020 - Unia -Pogoń 4:1 (Kędziora 3, Machaj - Cichoń)

RAZEM: 2 mecze - 2 zwycięstwa, BRAMKI: 8-4

Zdjęcia: Mateusz Biernacki