Zapowiedź: Lider Włocławek - Unia

Pierwszy etap pucharowych zmagań

Jutrzejszy dzień dla Unii oznaczać będzie początek pucharowych zmagań, a co za tym idzie bój o obronę trofeum. Biało-niebiescy zmagania o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN rozpocznie we Włocławku, gdzie na Stadionie Piłkarsko-Lekkoatletyczny we Włocławku zmierzy się z 3. drużyną IV ligowej tabeli - Liderem Włocławek. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.


Lider Włocławek zajmuje aktualnie 3. miejsce w tabeli IV ligi i dalszą część sezonu spędzi w grupie mistrzowskiej, w której to drużyny bić będą się o awans do III ligi. Zawodnicy z Włocławka do tej pory uzbierali 39 punktów. 12 razy wygrali, 3 razy zremisowali i również 3 razy schodzili z boiska pokonani. Co ciekawe Lider może się pochwalić największą ilością zdobytych bramek w lidze, bowiem mają ich na swoim koncie 60. Liczba straconych bramek również prezentuje się dobrze, ponieważ stracili ich 22. W ostatniej ligowej kolejce najbliższy rywal Unii przegrał w derbach Włocławka z Włocłavią 2:4. Jako ciekawostkę możemy napisać, że na listę strzelców w tym spotkaniu dwukrotnie wpisał się były zawodnik naszego klubu - Kamil Kuropatwiński, który aktualnie broni barw wcześniej wspomnianej Włocłavii.

Jutrzejszy mecz odbędzie się na Stadionie Piłkarsko-Lekkoatletyczny we Włocławku, czyli dokładnie na tym samym obiekcie, na którym Unia po bardzo emocjonującym meczu ostatecznie wygrała z bydgoskim Zawiszą i świętowała zdobycie pucharu.


Drużyna, która wygra w jutrzejszym mecz 1/8 finału Pucharu K-PZPN zapewni sobie grę w ćwierćfinale tych rozgrywek. Na tym etapie rozgrywek przeciwnikiem będzie zwycięzca pary Mień Lipno - Chemik Bydgoszcz.


Mecz, w którym po raz ostatni mierzyliśmy się z Liderem rozgrywany był w ramach kolejki otwierającej czwartoligową rundę wiosenną. Odbył się on dokładnie 18 marca 2018 roku i również był rozgrywany we Włocławku. Wtedy górą okazali się janikowianie, którzy pokonali włocławian 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się aktualny kapitan biało-niebieskich - Przemysław Kędziora, a także Dominik Jelonek i Oleksandr Lytviak, którzy zanotowali po jednym trafieniu.

Historia meczów Unii z Liderem:

Jesień 2015 - V liga: Unia - Lider 5:0 (Jelonek, Straszewski, Plewa, Dariusz Lewandowski, Wysocki)
Wiosna 2016 - V liga: Lider - Unia 0:2 (Łabuszyński 2)
Jesień 2017 - IV liga: Unia - Lider 1:2 (Deresiewicz - Szablewski, Grube)
18 marca 2018r. - Lider - Unia 0:4 (Kędziora 2, Lytviak, Jelonek)

Razem: 4 mecze (3 zwycięstwa, 1 porażka, 0 remisów), bramki: 12-2.

Zdjęcie: Mateusz Biernacki