Zapowiedź: KP Starogard Gdański - Unia

Okazja na pierwsze zwycięstwo z KP Starogard Gdański

Zawodnicy Unii nie mieli długiej przerwy między ligowymi meczami. Już jutro tj. 8 września 2021 roku drużyna z Janikowa rozegra mecz w ramach siódmej kolejki III ligi gr. 2. Unici na wyjeździe zmierzą się z KP Starogard Gdański. Ostatni mecz z tą drużyną odbył się w Janikowie i zakończył się bezbramkowym remisem.

Klub Piłkarski Starogard Gdański na dzień przed meczem zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów. Zawodnicy KPS-u do tej pory wygrali dwukrotnie, dwa razy zremisowali i doznali dwóch porażek. Bilans bramkowy tej drużyny to osiem bramek zdobytych i dziewięć straconych. Zawodnikami, którzy najczęściej trafiają do siatki rywali są Arkadiusz Korpalski, Miłosz Manuszewski oraz Filip Sosnowski. Wszyscy wymienieni zawodnicy mają na swoim koncie po dwa trafienia. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Jacka Manuszewskiego sprawili małą niespodziankę wygrywając na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 1:0.

W przeszłości barwy KPS-u reprezentował jeden z aktualnych zawodników Dumy Kujaw - Damian Zagórski. Pomocnik ten w Starogardzie występował w sezonie 2017/18 i rozegrał tam trzydzieści spotkań na poziomie III ligi zdobywając przez ten czas cztery bramki.

Jutrzejszy mecz może okazać się jubileuszowy dla jednego z zawodników Unii - Gracjana Fabiszewskiego. Zawodnik ten będzie miał okazję na dwudziesty ligowy mecz w barwach naszej drużyny.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty i trawa

Na debiut w Unii nadal czeka dwóch zawodników. Oprócz kontuzjowanego Mateusza Roszaka na pierwszy mecz w barwach naszej drużyny czeka wypożyczony z poznańskiego Lecha Kacper Wachowiak.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i trawa

W jutrzejszym meczu nie zobaczymy wspomnianych już Mateusza Roszaka i Damiana Zagórskiego oraz Adriana Bety. Zawodnicy ci zmagają się z kontuzjami.


Odkąd Unia Janikowo awansowała do III ligi z Klubem Piłkarskim Starogard Gdański mierzyła się dwukrotnie. Oba te spotkania miały miejsce w Janikowie. Pierwsze z nich zakończyło się porażką janikowian 3:0, a drugie skończyło się bezbramkowym remisem. Jutrzejszy mecz będzie zatem doskonałą okazją na pierwsze zwycięstwo z tą drużyną w historii.


Historia meczów z KP Starogard Gdański:
 

12 października 2019, Unia - KP 0:3 (Kajca, Sosnowski, Kowalczyk)
13 marca 2021, Unia - KP 0:0

Zdjęcia: Mateusz Biernacki