Zapowiedź: Bałtyk Gdynia - Unia

Zrewanżować się za porażkę w Janikowie

Jutro, tj. 29 października 2021 roku na Narodowym Stadionie Rugby zawodnicy Unii zmierzą się z szesnastym w tabeli Bałtykiem Gdynia. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17:00. Ostatni raz obie drużyny spotkały się ubiegłego roku w Janikowie. Wówczas ze zwycięstwa cieszyli się goście pokonując nasz zespół 4:2.


Bałtyk Gdynia, czyli drużyna, która w swojej niedalekiej historii mierzyła się z ogromnymi pozasportowymi problemami. Sytuację jednak udało się ustabilizować i dziś możemy oglądać ten zespół na trzecioligowych boiskach. Na nich drużyna z Gdyni nie spisuje się niestety najlepiej. Po czternastu kolejkach "Stoczniowcy' znajdują się w strefie spadkowej plasując się na szesnastym miejscu w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów. Biało-niebiescy wygrali trzy mecze, dwa zremisowali i doznali dziewięciu porażek. Zawodnicy Bałtyku zdobyli dziewiętnaście bramek, a stracili ich dwadzieścia osiem. Najlepszym strzelcem tej drużyny jest Michał Marczak, który na swoim koncie ma osiem trafień.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby

Jutrzejszy mecz może okazać się dwudziestym ligowym spotkaniem w pierwszej drużynie Ernesta Hulisza. Na dziesiąty mecz czeka Adrian Beta oraz drugi trener Unii - Paweł Mądrzejewski.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie grający w futbol amerykański, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Do kadry Unii po przymusowej przerwie wraca Dominik Kowalski. W Unii sytuacja kadrowa nie wygląda jednak dobrze. Z urazami w dalszym ciągu zmagają się Łukasz Zagdański, Raul Aleman, oraz Kacper Wachowiak. Do grona kontuzjowanych dołączyło niestety kolejnych dwóch zawodników. Eryk Krysztopowicz w meczu przeciwko Błękitnymi Stargard doznał kontuzji (pęknięcie kości śródstopia), która eliminuje go z gry na około sześć tygodni. Dawid Zaborowski natomiast jeden z ostatnich treningów zakończył urazem kostki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie grający w futbol amerykański i trawa

Odkąd Unia Janikowo awansowała do III ligi z Bałtykiem mierzyła się trzykrotnie. Najpierw na inaugurację tych rozgrywek w Janikowie pokonała przyjezdnych 3:0. Było to dokładnie 3 sierpnia 2019 roku. Z kolejnego starcia znów górą wyszli zawodnicy z Janikowa wygrywając w Gdyni aż 5:0. Ostatnie spotkanie miało miejsce 22 sierpnia 2020 roku w Janikowie. Wówczas cieszyć mogli się goście, którzy pokonali nasz zespół 4:2. W drużynie Unii na listę strzelców wpisał Maciej Mysiak i niegrający już w naszym zespole Adam Konieczny. Dla gości strzelali Szymon Nowicki, Michał Marczak, Igor Jankowski oraz Jakub Losik, który zanotował trafienie samobójcze. Jutrzejsze spotkanie będzie doskonałą okazją do rewanżu.

Historia meczów Unii z Bałtykiem Gdynia:

14.10.2000, Bałtyk – Unia 3:1, III liga (Przybylski, Niezgoda 2 – Nadolski)
16.05.2001, Unia – Bałtyk 4:1, III liga (M. Wiśniewski, Kot 2, Kuczyński – Niezgoda)
02.03.2008, Unia – Bałtyk 1:1, sparing (Ślifirczyk – Kudyba)
31.10.2009, Unia – Bałtyk 2:1, II liga (Dettlaff, Jagielski – Kudyba)
9.06.2010, Bałtyk - Unia 0:4, II liga (Hulisz, Dettlaff, Mądrzejewski, Krzywicki)
3.08.2019, Unia - Bałtyk 3:0, III liga (Kędziora 2, Radomski)
6.03.2020, Bałtyk - Unia 0:5, III liga (Konieczny 3, Żylski, Rumiński)
22.08.2020, Unia - Bałtyk 2:3, III liga (Konieczny, Mysiak - Nowicki, Marczak, Jankowski, Losik (s))

Razem: 8 meczów - 5 wygranych, 1 remis, 2 przegrane bramki: 22-10.

Zdjęcia: Mateusz Biernacki