Wypowiedź trenera Piotra Klepczarka po meczu z Pogonią

Chcieliśmy zakończyć jesienne zmagania zwycięstwem przed własną publicznością

Po ostatnim ligowym meczu w tym roku o wypowiedź poprosiliśmy szkoleniowca biało-niebieskich - Piotra Klepczarka. Trener Unii nie tylko podsumował mecz, ale też przedstawił plan na najbliższy tydzień, który jak zdradził zakończy się test meczem. Zapraszamy do lektury.

Redaktor: Trenerze, dziś ostatni w tym roku mecz w Janikowie, a zwycięstwo okazałe. Mógłby Pan podsumować dzisiejsze zmagania?

Piotr Klepczarek: Dobrze, że powiedział Pan, że w tym roku, bo myślałem, że zostaje zwolniony (tutaj śmiech). Bardzo zależało nam na tym, aby zgarnąć dziś trzy punkty, ponieważ przyjechał zespół z czołówki tabeli, a chcieliśmy zakończyć jesienne zmagania zwycięstwem przed własną publicznością. Zadanie wykonaliśmy. Bardzo się z tego cieszę, bardzo cieszy się z tego zespół, ponieważ we wcześniejszych wywiadach o tym nie wspominałem, żeby nie szukać żadnych wytłumaczeń, ale w ostatnich tygodniach mieliśmy sporo problemów kadrowych, dlatego takie zwycięstwo cieszy podwójnie. Zawodnicy, którzy rozpoczynali rundę lub w jej trakcie byli zawodnikami rezerwowymi pokazywali, że można na nich liczyć w każdym momencie. Najważniejsze w tym wszystkim są punkty, dlatego dzisiejsze zwycięstwo cieszy.

Redaktor: Teraz rozpoczną się przygotowania do nowej rundy, która właśnie dziś się wystartowała. Jakie plany na ten okres?

Piotr Klepczarek: Mamy tutaj jeszcze tydzień roztrenowania. Będziemy przedstawiali zawodnikom plan na okres przejściowy, gdzie będą na urlopach. Okres przygotowawczy jest długi, dlatego trzeba go solidnie przepracować, żeby na wiosnę być przygotowanym pod wieloma względami. Chodzi tutaj o elementy taktyczne, mentalne i w szczególności fizyczne, ponieważ tak jak wspominałem wcześniej troszkę tych problemów zdrowotnych mieliśmy, a żeby to zminimalizować musimy z głową przepracować zimę. W sobotę (27 listopada) zakończymy przebywanie w naszym ośrodku i rozpoczynamy urlopy. W sobotę odbędzie się też test mecz, dla młodych zawodników z regionu, którzy zawitają do Janikowa na kilka dni pokazać się z chęcią gry w naszym klubie. To właśnie ci zawodnicy zagrają z Unią Solec Kujawski na naszym boisku. Tak jak wspominałem rozjeżdżamy się, ale zawodnicy w domach wykonywać będą pracę, która wykonywana będzie pod kątem już nowej rundy.

Zdjęcie: Mateusz Biernacki