Wypowiedź trenera Piotra Klepczarka po meczu z Notecią Gębice

"Raziliśmy nieskutecznością"

Po zwycięstwie 3:1 nad Notecią Gębice o krótkie podsumowanie tego spotkania poprosiliśmy trenera pierwszej drużyny Unii - Piotra Klepczarka. Zapraszamy do artykułu.

To był nasz pierwszy mecz pucharowy. Był on dla nas bardzo ważny. Naszym celem jest zajście jak najwyżej w tych rozgrywkach, więc wyszliśmy do tego spotkania w stu procentach przygotowani i najsilniejszym składem, czyli tymi zawodnikami, którzy na dzień wczorajszy byli w najlepszej dyspozycji. Wygraliśmy to spotkanie. Tak też wskazuje wynik na tablicy końcowej, ale był to bardzo ciężki mecz, ponieważ raziliśmy nieskutecznością i mogliśmy dużo wcześniej zapewnić sobie zwycięstwo, a nie walczyć tak ciężko do ostatnich minut. Założenia były inne, ale wiadomo, że założenia to jedno, ale boisko i tak wszystko weryfikuje. Cieszy, że skończyliśmy ten mecz bez kontuzji i awansowaliśmy dalej.

Powiedział Pan, że wszyscy zawodnicy skończyli mecz bez kontuzji, ale boisko tuż po rozpoczęciu meczu opuścił Łukasz Zagdański. Co z nim?

Tak, ale jest to sprawa, która dokuczała mu już wcześniej. Nie chcieliśmy ryzykować, aby stało się coś poważniejszego, więc Łukasz zszedł na początku pierwszej połowy. Dziś w samym meczu nikt nie ucierpiał, a to bardzo cieszy.