Unia - Pogoń II Szczecin 2:1

Zwycięska passa trwa

W sobotę, 9 października podopieczni trenera Piotra Klepczarka odnotowali czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. "Unici" pokonali na własnym obiekcie Pogoń II Szczecin 2:1, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Eryk Krysztopowicz oraz Przemysław Kędziora. Dwoma asystami popisał się natomiast Denzel Gomez. Dla gości bramkę zdobył Bartosz Kołodziejczyk. Po sobotnim meczu Unia awansowała w tabeli o dwa miejsca i zajmuje aktualnie siódmą lokatę w całej klasyfikacji z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Co ciekawe, cztery zwycięstwa z rzędu janikowianom ostatni raz udało się skompletować w sezonie 2019/20. Wówczas drużyna Unii pokonała kolejno Gwardię Koszalin (6:1), Mieszko Gniezno (2:1), Górnik Konin (1:0) i Bałtyk Koszalin (6:1).

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i trawa

Mecz dynamicznie rozpoczęli janikowianie. W przeciągu pierwszych trzynastu minut potrafili stworzyć sobie cztery dogodne do zdobycia bramki sytuacje. Najpierw w dziewiątej minucie dośrodkowanie Dawida Zaborowskiego dobrze skończył strzałem głową Gracjan Goździk, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz gości. W dwunastej minucie piłka po strzale Przemysława Kędziory odbiła się od słupka bramki rywali i wróciła na pole gry. Minutę później strzał z rzutu wolnego Patryka Urbańskiego odbił się od poprzeczki tejże bramki. Starania "Unitów" zakończyły się sukcesem w szesnastej minucie meczu. Piłkę do czekającego na około szesnastym metrze Eryka Krysztopowicza podał Denzel Gomez. Eryk poprawił sobie piłkę i technicznym strzałem wyprowadził nasz zespół na zasłużone prowadzenie. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy zawodnicy ze Szczecina wykonywali rzut rożny, po którym piłkę do bramki Gracjana Fabiszewskiego wpakował Bartosz Kołodziejczyk. Do przerwy był więc remis. Po zmianie stron wciąż lepsi na boisku byli zawodnicy Unii. W sześćdziesiątej pierwszej minucie sytuacji "sam na sam" nie wykorzystał Przemysław Kędziora. W siedemdziesiątej czwartej minucie Denzel Gomez minął kilku rywali i dograł piłkę na piąty metr. Akcję zakończył Damian Zagórski, ale jego strzał wybronił bramkarz. Cztery minuty później znów dobrą okazję miał Damian Zagórski. Tym razem piłka po jego uderzeniu powędrowała nad bramką Pogoni. W osiemdziesiątej pierwszej minucie Gracjan Goździk trafił tylko w boczną siatkę. Upragnione zwycięstwo dał Unii w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Przemysław Kędziora. Wcześniej znakomitym rajdem popisał się Denzel Gomez. Dograł on piłkę właśnie do Kędziory, a ten mocnym strzałem ustalił wynik meczu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie grający w futbol amerykański, ludzie stoją i trawa

UNIA JANIKOWO - POGOŃ II SZCZECIN 2:1 (1:1)

16' 1:0 - Eryk Krysztopowicz (Denzel Gomez)
40' 1:1 - Bartosz Kołodziejczyk (Pogoń II Szczecin)
90'+1 - Przemysław Kędziora (Denzel Gomez)

Skład Unii: 33. Gracjan Fabiszewski - 21. Dominik Kowalski, 19. Patryk Urbański, 14. Maciej Mysiak, 18. Adrian Beta - 4. Eryk Krysztopowicz (68' 17. Damian Zagórski), 5. Raul Aleman - 30. Denzel Gomez, 10. Gracjan Goździk, 13. Dawid Zaborowski (60' 15. Adam Kujawski) - 7. Przemysław Kędziora (90'+4 23. Ernest Hulisz)