Unia - Nielba Wągrowiec 2:1

Runda zasadnicza zakończona zwycięstwem

Wczoraj, tj 27 marca w ostatnim meczu rundy zasadniczej, a co za tym idzie ostatnim meczu przed podziałem tabeli Unia wygrała z Nielbą Wągrowiec 2:1. Bramkę otwierającą wynik wczorajszego spotkania zdobył w 33. minucie Maciej Stefanowicz. Bramka pomocnika Unii była jedyną bramką w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie, a dokładnie w 70. minucie meczu wyrównujące trafienie zanotował jeden z zawodników gości - Marcin Trojanowski. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Adam Konieczny, który znakomicie wykorzystał długie podanie Patryka Urbańskiego i pokonał bramkarza rywali. Po tej bramce sędzia zakończył mecz i 3 punkty pozostały w Janikowie. Wynik spotkania z Nielbą Wągrowiec sprawił, że podopieczni trenera Artura Polehojko rundę zasadniczą skończyli na 13. miejscu w tabeli i w drugiej części sezonu będą w drugiej (spadkowej) grupie, w której znalazły się między iinymi takie zespoły jak Kotwica Kołobrzeg, Sokół Kleczew czy Jarota Jarocin.

UNIA JANIKOWO - NIELBA WĄGROWIEC 2:1 (1:0)

33' 1:0 - Maciej Stefanowicz (Adam Konieczny)
70' 1:1 - Marcin Trojanowski (Nielba Wągrowiec)
90'+4 2:1 - Adam Konieczny (Patryk Urbański)

Skład Unii: 1. Konrad Syldatk - 18. Damian Garstka, 19. Patryk Urbański, 5. Filip Tomasiewicz, 6. Filip Hartwich - 15. Dawid Radomski, 8. Mateusz Ławniczak - 7. Przemysław Kędziora (64' 30. Piotr Siekirka), 16. Maciej Stefanowicz, 20. Gracjan Goździk - 9. Adam Konieczny

Napomnienia:
- Przemysław Kędziora (żółta kartka)
- Filip Tomasiewicz (żółta kartka)
- Gracjan Goździk (żółta kartka)
- Mateusz Ławniczak (żółta kartka)
- Adam Konieczny (żółta kartka)

W 88. minucie spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał jeden z zawodników gości - Dawid Zakrzewski.

W 64. minucie spotkania po zejściu z boiska Przemysława Kędziory opaskę kapitańską przejął Gracjan Goździk.