Unia - Kotwica Kołobrzeg 1:4

Porażka w debiucie nowego szkoleniowca

Dzisiejszy mecz ósmej kolejki III ligi gr.2 zakończył się bolesną dla zespołu Unii porażką 4:1. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Gracjan Goździk. Dla gości trafiali natomiast Dominik Chromiński z rzutu karnego, Dawid Cempa, Marcin Gawron oraz Norbert Rościszewski.


Problemy Unii rozpoczęły się tuż przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania. W trakcie przedmeczowej rozgrzewki urazu nabawił się Raul Aleman, którego nie zobaczyliśmy dziś na murawie. Zastąpił go Dawid Zaborowski, który rozpoczął mecz od pierwszych minut.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, na świeżym powietrzu i tekst „Mateusz Biernacki”

Pierwsza połowa meczu z Kotwicą była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych zawodników. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach zobaczyliśmy dwie bramki. Najpierw, w czterdziestej drugiej minucie zdaniem arbitra Maciej Mysiak dopuścił się faulu we własnym polu karnym, a to spowodowało, że sędzia podyktował "jedenastkę". Minutę później do jej wykonania podszedł Dominik Chromiński, który skutecznie skierował piłkę do bramki Gracjana Fabiszewskiego. Goście w pierwszej połowie z prowadzenia nie cieszyli się długo. W czterdziestej piątej minucie dobrym zagraniem popisał się Dawid Zaborowski. Piłka po jego podaniu trafiła na wychodzącego na dobrą pozycję Gracjana Goździka, który pokonał bramkarza przyjezdnych. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

W drugiej połowie strzelali już tylko przyjezdni. W pięćdziesiątej siódmej minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Maciej Mysiak, a to spowodowało, że zawodnik ten musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Lepszego wykonania rzutu wolnego goście nie mogli sobie wyśnić. Piłka po strzale bezpośrednio ze stałego fragmentu gry trafiła do bramki Unii. Jej autorem okazał się Dawid Cempa. Kolejne dwa bolesne ciosy Kotwica zadała tuż przed ostatnim gwizdkiem. Najpierw, w osiemdziesiątej szóstej minucie prowadzenie podwyższył Marcin Gawron. Wynik meczu ustalił zawodnik, który wywodzi się z powiatu inowrocławskiego. Mowa tutaj o Mateuszu Rościszewskim, który swoje początki odnotował w juniorskich zespołach Notecianki Pakość.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst „KOTWICA KOŁOBRZEG RZEG GO KOTWICA KOŁOBRZE KOTWICA WICA”

UNIA JANIKOWO - KOTWICA KOŁOBRZEG 1:4 (1:1)
43' 0:1 - Dominik Chromiński (rzut karny, Kotwica Kołobrzeg)
45' 1:1 - Gracjan Goździk (Dawid Zaborowski)
58' 1:2 - Dawid Cempa (Kotwica Kołobrzeg)
86' 1:3 - Marcin Gawron (Kotwica Kołobrzeg)
90' 1:4 - Mateusz Rościszewski (Kotwica Kołobrzeg)

Skład Unii: 33. Gracjan Fabiszewski - 6. Kacper Wachowiak, 19. Patryk Urbański, 14. Maciej Mysiak, 23. Ernest Hulisz (46' 21. Dominik Kowalski) - 4. Eryk Krysztopowicz (90' 22. Eryk Marszał), 13. Dawid Zaborowski - 30. Denzel Gomez (88' 2. Jakub Losik), 10. Gracjan Goździk, 7. Przemysław Kędziora (65' 15. Adam Kujawski) - 24. Łukasz Zagdański

Zawodnik, który nie zagrał: 1. Dawid Sztekler

Zdjęcia: Mateusz Biernacki