Świt Skolwin - Unia 2:3

Wygrana w końcówce

W niedzielę, tj. 3 października 2021 roku zawodnicy Unii na wyjeździe podejmowali Świt Skolwin. Kibice w Szczecinie zobaczyli aż pięć bramek, z czego cztery zdobyli janikowianie. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się Przemysław Kędziora, Denzel Gomez oraz Patryk Urbański. Samobójcze trafienie zanotował natomiast Adrian Beta. Po meczu jedenastej kolejki Unia zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem szesnastu punktów.


Mecz w Szczecinie nie rozpoczął się dla naszego zespołu najlepiej. W dziewiętnastej minucie samobójcze trafienie zanotował Adrian Beta. Była to jedyna bramka w pierwszej części meczu. Strzelanina rozpoczęła się dopiero w drugiej połowie. Wyrównującą bramkę w sześćdziesiątej drugiej minucie zdobył Przemysław Kędziora. Zawodnik ten otrzymał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego od Gracjana Goździka i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W osiemdziesiątej pierwszej minucie zespół Unii na prowadzenie wyprowadził natomiast Denzel Gomez. Osiem minut później ponownie był remis. Gracjana Fabiszewskiego pokonał tym razem Patryk Bil. W dziewięćdziesiątej szóstej minucie faulowany w polu karnym rywala był Denzel Gomez, co spowodowało, że sędzia podyktował rzut karny. Do wykonania "jedenastki" podszedł Patryk Urbański, który nie pomylił się wykonując ten stały fragment gry i ustalił wynik spotkania.

ŚWIT SKOLWIN - UNIA JANIKOWO 2:3 (1:0)
19' 1:0 - Adrian Beta (bramka samobójcza)
62' 1:1 - Przemysław Kędziora (Gracjan Goździk)
81' 1:2 - Denzel Gomez
89' 2:2 - Patryk Bil (Świt Skolwin)
90'+6 2:3 - Patryk Urbański (rzut karny, po faulu na Denzelu Gomezie)

Skład Unii:
33. Gracjan Fabiszewski - 21. Dominik Kowalski, 14. Maciej Mysiak, 19. Patryk Urbański, 18. Adrian Beta - 4. Eryk Krysztopowicz, 10. Gracjan Goździk (88' 2. Jakub Losik) - 13. Dawid Zaborowski, 17. Damian Zagórski (58' 15. Adam Kujawski), 7. Przemysław Kędziora (90'+7 23. Ernest Hulisz) - 24. Łukasz Zagdański (46' 30. Denzel Gomez)

Rezerwowi, którzy nie zagrali: 1. Dawid Sztekler, 8. Mariusz Kryszak, 22. Eryk Marszał


Napomnienia:
- Przemysław Kędziora (żółta kartka)
- Mariusz Kryszak (żółta kartka)
- Gracjan Fabiszewski (żółta kartka)


Napomnieni zostali również trenerzy Unii. Mowa tutaj o pierwszym trenerze - Piotrze Klepczarku oraz drugim trenerze - Pawle Mądrzejewskim.

Zdjęcie: Klub Sportowy Świt Skolwin - Szczecin