Sparingpartner: Sportis Łochowo

Sparing z kolejnym czwartoligowcem

Jutro tj. 14 lutego 2021 roku w Bydgoszczy rozegrany zostanie kolejny mecz kontrolny. Tym razem janikowianie zmierzą się z czwartą drużyną IV ligi kujawsko-pomorskiej - Sportisem Łochowo. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Warto dodać, że będzie to drugi mecz w historii pomiędzy tymi zespołami. Pierwszy mecz był spotkaniem pucharowym, z którego górą wyszli wtedy zawodnicy Sportisu.

Sportis Social Football Club Łochowo
Data założenia:
9 października 2003 roku jako KS Łochowo
Barwy: żółto-niebiesko-białe
Największy sukces:
- awans do IV ligi (aktualnie trzecie miejsce w tabeli)

W bieżącym okresie przygotowawczym zawodnicy Unii mierzyli się już z czwartoligowymi drużynami. Przeciwnikami naszego zespołu była drużyna Kujawianki Izbica Kujawska, a także bydgoski Chemik. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Unitów kolejno 3:1 i 5:1. Teraz przyszedł czas na sprawdzian z najwyżej notowanym czwartoligowcem z zimowych sparingów Unii, ponieważ wcześniej wspomniana Kujawianka plasuje się na szóstym, Chemik na piątym, a najbliższy przeciwnik naszej drużyny - Sportis na czwartym miejscu w tabeli.

Podopieczni trenera Roberta Wójcika do tej pory zgromadzili trzydzieści punktów. Na ten wynik złożyło się dziewięć zwycięstw, trzy remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy łochowian to trzydzieści siedem bramek zdobytych i tylko piętnaście straconych. Najlepszym strzelcem drużyny z Łochowa jest Georgio Dimitrov, który trafiał do siatki rywali osiem razy.

W kadrze zespołu żółto-niebiesko-białych znajdziemy między innymi Marcina Krzywickiego. Trzydziestoczteroletniego napastnika, który w swojej piłkarskiej karierze ma zapisane występy w naszej drużynie. W sezonie 2009/10 "Krzywy" rozegrał w Unii dwadzieścia sześć spotkań, w których zdobył czternaście bramek.

Ostatni raz z drużyną Sportisu spotkaliśmy się dokładnie 3 października 2018 roku w Łochowie. Było to spotkanie w ramach III rundy Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w okręgu bydgoskim. Pojedynek rozstrzygnął się na korzyść gospodarzy, którzy pokonali nasz zespół 4:1. Bramki dla zawodników z Łochowa zdobyli Dylan Wozniczka, Noel Mancada oraz wcześniej wspomniany Marcin Krzywicki i inny były piłkarz Unii, który wówczas reprezentował barwy Sportisu - Wojciech Lewandowski. Dla naszego zespołu honorowe trafienie zanotował natomiast Filip Jagielski.

Historia spotkań obu ekip:

3.10.2018, Sportis - Unia 4:1 (Wozniczka, Mancada, Krzywicki, Lewandowski - Jagielski) - III runda Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w okręgu bydgoskim

Razem: 1 mecz, 1 porażka. Bilans bramek 1-4