Sparingpartner: Chrobry Głogów

Sparing z pierwszoligowcem

Jutro tj. 20 lutego 2021 roku zawodników Unii czeka wyjazd do Głogowa, aby tam zmierzyć się z miejscowym Chrobrym. Będzie to sparing z najwyżej notowanym zespołem w zimowym okresie przygotowawczym, albowiem zawodnicy pomarańczowo-czarnych zajmują 10. miejsce w tabeli Fortuna 1. liga. Sparing z pierwszoligowcem jest doskonałą okazją do sprawdzenia się na tle zespołu z wyższej ligi. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zespołami. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 12:00, a zabrzmi on na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Wita Stwosza w Głogowie.


Zawodnicy Chrobrego Głogów zajmują dziesiąte miejsce w pierwszoligowej tabeli z dorobkiem 22. punktów. Złożyło się na ten wyniki 6. zwycięstw, 4. remisy oraz 7. porażek. Bilans bramkowy naszego najbliższego sparingpartnera to 22. bramki zdobyte i 26. straconych, a najlepszym strzelcem jest Maksymilian Banaszewski, który bramkarza rywali pokonał w sumie sześć razy.


Trenerem drużyny z Głogowa jest Ivan Djurdjević. Pięciokrotny reprezentant Jugosławii U-21 i były zawodnik między innymi Lecha Poznań, w którym to Djurdjević rozpoczął pracę trenerską. Najpierw działał w drużynie U19, następnie był szkoleniowcem drugiej drużyny "Kolejorza", a w 2018 roku przejął stery pierwszej drużyny. Na tym stanowisku spędził w sumie 167. dni po czym przeniósł się do Chrobrego Głogów, gdzie jest trenerem po dzień dzisiejszy.


Mecz pomiędzy Unią a Chrobrym będzie pierwszym takim spotkaniem w historii.