Sparing: Sportis Łochowo - Unia 2:3

Kolejna wygrana z czwartoligowcem

Wczoraj, tj. 14.02.2021 Unici rozegrali kolejny już sparing, który ma ich przygotować do zbliżających się meczów o stawkę. Obie ekipy zaprezentowały dobry poziom. W pierwszej połowie dominowali jednak janikowianie o czym świadczy zdobyta szybko bramka. Druga połowa była dość wyrównana i bardziej bramkostrzelna. W całym meczu drużyna Unii starała się kontrolować spotkanie i stwarzała sytuacje strzeleckie, które wykorzystali kolejno Miłosz Dziurzyński i Adam Konieczny. Dodatkowo jedno trafienie na korzyść janikowian zanotował jeden z zawodników Sportisu - Maciej Słupecki. Dla łochowian trafienia zaliczył wspomniany w zapowiedzi tego meczu Giorgio Dimitrov oraz Oskar Nowak.

Podczas wczorajszego spotkania drużyna Unii trzy razy wychodziła na prowadzenie, a dwa razy zawodnicy Sportisu potrafili strzelić bramkę wyrównującą. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Miłosz Dziurzyński, który po znakomitym podaniu Gracjana Goździka wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, minął go i skierował piłkę do bramki. W 25. minucie prowadzenie Unii mógł podwyższyć Tomasz Kowalczuk, ale jego strzał po podaniu Damiana Garstki powędrował obok bramki Sportisu. Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy mógł być remis, ale strzał jednego z przeciwników nie zaskoczył Konrada Syldatka. Ostatecznie w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Druga odsłona spotkania była już bardziej bramkostrzelna. W 53. minucie strzał Giorgio Dimitrova pokonał Gracjana Fabiszewskiego i doprowadził do wyrównania. Znakomite wejście smoka w 57. minucie zanotował Adam Konieczny, który minutę wcześniej zameldował się na murawie. Po dośrodkowaniu Gracjana Goździka z rzutu rożnego piłkę idealnie głową uderzył wcześniej wspomniany Konieczny. Pięć minut później ponownie był remis. Po zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę do bramki strzeżonej przez Fabiszewskiego skierował Oskar Nowak. Remis jednak nie trwał długo, ponieważ dwie minuty po bramce na 2:2 piłka znów była w siatce Sportisu. Skierował ją tam Maciej Słupecki, który zanotował trafienie samobójcze.

Warto zaznaczyć, że wczorajsze warunki do gry nie były dobre. Mecz rozegrano na zamarzniętej płycie sztucznego boiska. Z tego powodu bardzo trudno było zawodnikom obu ekip utrzymać równowagę.


SPORTIS ŁOCHOWO - UNIA JANIKOWO 2:3 (0:1)

11' 0:1 - Miłosz Dziurzyński (Gracjan Goździk)
53' 1:1 - Giorgio Dimitrov (Sportis Łochowo)
57' 1:2 - Adam Konieczny (Gracjan Goździk)
62' 2:2 - Oskar Nowak (Sportis Łochowo)
64' 2:3 - Maciej Słupecki (trafienie samobójcze)

Skład Unii:

Konrad Syldatk (46' Gracjan Fabiszewski) - Damian Garstka, Jakub Losik (46' Maciej Mysiak), zawodnik testowany (46' Patryk Urbański), Filip Hartwich (46' Dominik Kowalski) - Miłosz Dziurzyński (58' Mikołaj Jabłkowski), Mateusz Ławniczak (59' Ernest Hulisz), Tomasz Kowalczuk, Piotr Siekirka (65' Eryk Marszał) - Gracjan Goździk, zawodnik testowany (56' Adam Konieczny)

Nieobecni: Przemysław Kędziora, Dawid Radomski, Mateusz Rumiński (kontuzje/urazy), Piotr Jakubowski (rehabilitacja po operacji kostki), Maciej Stefanowicz (sprawy prywatne)