Podsumowanie zmagań Akademii

Co słychać w młodzieżowych drużynach Unii?

Do ligowych zmagań nie przygotowuje się tylko pierwsza drużyna. Swoje mecze kontrolne i turnieje rozgrywają również zespoły Akademii Piłkarskiej Unii Janikowo. Dziś przedstawimy państwu wszystkie wyniki oraz strzelców wszystkich spotkań.

Najmłodszą grupą, jaką zrzesza Akademia Unii są skrzaty. 24 stycznia rozegrali oni sparing z drużyną Pogoni Mogilno. Zawodnicy grali nieustannie przez 80. minut. Długie granie równa się z wysokim wynikiem i tak było też w tym wypadku, ponieważ janikowianie wygrali 14:12. Poniżej prezentujemy wypowiedź trenera skrzatów - Pawła Płotalskiego.


W sobotnie popołudnie nasz narybek (skrzaty) rozegrał sparing z drużyną Pogoni Mogilno. 80 minut grania non-stop, ale było widać, że zawodnicy są głodni rywalizacji, co przełożyło się na zaangażowanie na boisku. W tym wszystkim nie wynik był najważniejszy a to żeby dzieci dobrze się bawiły, ale podobno wygraliśmy 14:12 - powiedział trener Paweł Płotalski.


Drugą w kolejności do przedstawienia jest drużyna żaków. W ostatnim czasie rozegrali oni dwa turnieje. Pierwszy z nich odbył się 10 stycznia i nosił nazwę Turniej OSiR CUP 2021 Football Factory AP. Poniżej podsumowanie całego turnieju oraz wypowiedź trenera Płotalskiego.


10 stycznia drużyna żaków wystąpiła w Turnieju OSiR CUP 2021 Football Factory AP, gdzie rozegraliśmy 5 meczów, które stały na bardzo wysokim poziomie. W grupie zajęliśmy pierwsze miejsce gdzie graliśmy z takimi drużynami jak:


Unia Janikowo - Canarinhos Skórzewo 2:2 (przy stanie 0:2 nasza drużyna potrafiła odrobić straty i w rezultacie padł remis)
Unia Janikowo - UKS Talent Poznań 2:1
Unia Janikowo - Mały Piłkarz Inowrocław 4:0


W fazie pucharowej w meczu o wejście do finału graliśmy z Zawisza Bydgoszcz, gdzie padł pechowy remis 1:1. Obie bramki w tym spotkaniu zdobyli nasi zawodnicy. W rzutach karnych niestety przegrywamy 2:3. W meczu o trzecie miejsce ponownie spotkaliśmy się z drużyną Canarinhos Skórzewo gdzie po objęciu prowadzenia 1:0 musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie przegraliśmy 1:4. Moje obawy, że przerwa świąteczno-noworoczna chłopakom nie posłuży, potwierdziły się co było widać na boisku. Mam nadzieję że chłopacy dostali dobrą lekcję na przyszłość - dodaje trener Płotalski.


Drugi turniej, który rozegrała drużyna żaków odbył się w ostatnią sobotę w Ciechocinku. Wyniki oraz rywale przedstawiają się następująco:
Unia Janikowo - Juventus Academy Bydgoszcz 1:6
Bramka: Igor Chochliński

Unia Janikowo - SPLIT Krajna Wyrzysk 0:5
Unia Janikowo - AP Gol Chełmża 1:4
Bramka: Kacper Klimczak

W następnej fazie zagraliśmy z drużyną UKS Szóstka Inowrocław gdzie po dobrej grze przegrywamy 1:2
Bramka: Kacper Klimczak

Na koniec rozegraliśmy mecz o 7 miejsce gdzie z drużyną LKS Dąbrowa Chełmińska chłopacy pokazali swoje możliwości, wygrywając zdecydowanie 3:1 Wynik mógłby być dwucyfrowy lecz skuteczność zawodników pozostawiała wiele do życzenia - dodaje trener Płotalski.
Bramki: Miłosz Lewandowski x2, Igor Olszewski

Na usprawiedliwienie dodam tylko że Juventus Academy Bydgoszcz oraz SPKiS Krajna Wyrzysk zostali zwycięzcami turnieju eliminacyjnego dla rocznika 2012 - posumował trener.

Drużyna orlika 2011 w ostatnim czasie rozegrała trzy sparingi. Poniżej wyniki wszystkich spotkań.
23 stycznia 2021
Unia Janikowo - Akademia Piłkarska Reissa 3:1
Bramki: Aleksander Krokos x3
Skład: Igor Dworczak, Mikołaj Lubawy, Kacper Bachanek, Jan Uszyński, Tomasz Pawlak, Norbert Malinowski, Aleksander Krokos

Chłopcy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Otwarcie gry i budowanie akcji na bardzo wysokim poziomie. Niestety brakowało skuteczności. Na uwagę zasługuje asekuracja zarówno w ataku, jak i w obronie. Dzisiaj na boisko wyszła drużyna zaprogramowana na dobrą grę. Druga połowa wyglądała nieco gorzej. Myślę, że z powodu zbyt małej ilości zawodników. Jedna osoba na zmianę to troszkę mało. Dla porównania rywal przyjechał w 12. osób. Wkradło się zmęczenie, a wraz z im niedokładności i niewymuszone błędy. Jednakże cechy wolicjonalne pozwoliły nam odnieść zwycięstwo. Wynik jak na godzinę gry nie jest wysoki, co świadczy o wyrównanym poziomie obu zespołów. Pracujemy dalej, aby wejść na jeszcze wyższy poziom. - mówi trener Mirosław Uszyński

Tydzień później, czyli 30 stycznia ekipy Reissy i Unii ponownie spotkały się w meczu kontrolnym. Tym razem wynik był już na korzyść inowrocławian.


Akademia Reissa Inowrocław - Unia Janikowo 12:9
Bramki: Aleksander Krokos x4, Kacper Bachanek x2, Kacper Gromada, Jan Uszyński, Mikołaj Lubawy.
Skład: Igor Dworczak, Mikołaj Lubawy, Kacper Bachanek, Jan Uszyński, Tomasz Pawlak, Kacper Gromada, Aleksander Lrokos, Norbert Malinowski


Dzisiaj zawiodło wykończenie akcji. Zwłaszcza sam na sam z bramkarzem. Na siedem lub osiem sytuacji nic nie wpadło. Sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Poza tym uznać można dzisiejszy mecz za bardzo udany. Wynik niekorzystny, ale gra zasługuje na uznanie.
Trzeci sparing i znów Reissa Inowrocław i znów górą okazali się rywale. -
dodaje trener Uszyński


Akademia Reissa Inowrocław - Unia Janikowo 7:6
Bramki: Aleksander Krokos x5, Kacper Bachanek
Skład: Igor Dworczak, Kacper Bachanek, Norbert Malinowski, Jan Uszyński, Kacper Gromada, Aleksander Krokos

Wyniki drużyny orlików 2010 prezentują się natomiast następująco:
23.01.2021, mecz towarzyski
Unia Janikowo 8:7 Cuiavia Inowrocław
Bramki: Partyka x3, Górczyński x2, Piątkowski, Pyrzyński, Woźniak
Kadra: Maciej Bielski, Kacper Górczyński, Karol Hulisz, Oskar Kołodziejczak, Jakub Kopruszyński, Fabian Mendelewski, Kacper Partyka, Tymon Pawlak, Antoni Piątkowski, Witold Pyrzyński, Nikola Radwańska, Aleksander Śledzik, Tomasz Wodyński, Jakub Woźniak


Tym razem mecz szczęśliwie wygrany w końcówce dzięki odrobieniu dwubramkowej straty, która mogłaby być zdecydowanie wyższa, gdyby nie świetna gra w bramce Witka Pyrzyńskiego. W grze cały czas brakuje pewnych elementów, które staramy się wypracować na treningach, przez co na pewno nie jest ona tak płynna i skuteczna, jak mogłaby być przy zachowaniu odpowiedniej koncentracji i zaangażowania. - powiedział trener Jakub Słota.

06.02.2021, mecz towarzyski
Unia Janikowo 4:13 Pogoń Mogilno
Bramki: Górczyński x2, Kapraszewska, Piątkowski
Kadra: Kacper Górczyński, Lena Kapraszewska, Oskar Kołodziejczak, Jakub Kopruszyński, Fabian Mendelewski, Kacper Partyka, Tymon Pawlak, Antoni Piątkowski, Alan Płotalski, Witold Pyrzyński, Nikola Radwańska, Hubert Radwański, Tomasz Wodyński, Jakub Woźniak

Trampkarze prowadzeni przez trenera Mateusza Bernasia rozegrali dwa mecze kontrolne.
Trampkarz C1 (23.01)
Unia Janikowo - Suchary Suchy Las 4:2 (2:0)
Bramki: Furman, Lewicki, Winkler, Szczutkowski
Mieszko Gniezno - Unia Janikowo 3:0 (1:0)
Kadra na trójmecz: Springer, Gremplewski, Jaszcz, Kaczmarek, Racław, Szarzyński, Lewicki, Winkler, Furman, Przygocki, Szczutkowski, Kwiatkowski, Biłoszewski, Czerwiński, Wienconek
Mecz 2x30 min

Najstarsza grupa w Akademii czyli junior młodszy rozegrał trzy sparingi, których wyniki przedstawiają się następująco:
Junior Młodszy B1 Sparing 30.01.2021
SMS Włocławek - Unia Janikowo 6-0 (3-0)
Skład: Giża, Strzyżewski, Szczutkowski, Michał Wojciechowski, Wasielewski, Nowicki, Kania, Tomaszewski, Nowak, Graczyk
Rezerwowi: Wachowiak, Andrzejewski, Wojciechowski Marcin, Bielawski i 3 zawodników testowanych.

Junior Młodszy B1 Sparing 8.02.2021
Pogoń Mogilno - Unia Janikowo 5-2 (0-2)
Bramki: Wojciechowski Marcin, Kania
Skład: Giża, Strzyżewski, Szczutkowski, Michał Wojciechowski, Wasielewski, Nowicki, Kania, Nowak, Graczyk, Wachowiak, Andrzejewski, Wojciechowski Marcin, Bielawski i 2 zawodników testowanych.

Junior Młodszy B1 Sparing 13.02.2021
MKP Noteć Inowrocław - Unia Janikowo 1- 3 (0-1)
Bramki: Nowicki, Wachowiak, Zawodnik Testowany
Skład: Bielawski, Strzyżewski, Szczutkowski, Michał Wojciechowski, Tomaszewski, Nowicki, Kania, Nowak, Graczyk, Wachowiak
Rezerwowi: Andrzejewski, Wojciechowski Marcin, Giża i 3 zawodników testowanych.