Piotr Klepczarek nowym trenerem pierwszej drużyny Unii

Piotr Klepczarek przejmuje stery pierwszej drużyny

Informujemy, iż trenerem pierwszej drużyny Unii Janikowo zostaje Piotr Klepczarek, który zastąpi na tym miejscu Artura Polehojko. Ostatnio szkoleniowiec ten prowadził pierwszoligową drużynę Stomilu Olsztyn. Trenera Piotra serdecznie witamy w Unii i życzymy wielu sukcesów osiągniętych wraz z naszą drużyną.


Piotr Klepczarek urodził się 12 lipca 1984 roku w Olsztynie. Szkoleniowiec ten posiada uprawnienia UEFA A, które uzyskał w 2013 roku. Swoją karierę trenerską rozpoczął w młodzieżowych drużynach Legionu Warszawa. Następnie, dołączył do sztabu szkoleniowego Stomilu Olsztyn, którego jako piłkarz jest wychowankiem. Tam początkowo pełnił rolę analityka w pierwszym zespole Dumy Warmii. Następnie stał się drugim trenerem, a później - 6 kwietnia bieżącego roku stał się trenerem pierwszoligowego zespołu. Za jego kadencji zawodnicy Stomilu w jedenastu meczach zdobyli dwanaście punktów (trzy zwycięstwa, trzy remisy, pięć porażek). Ostatecznie drużyna z Olsztyna zajęła piętnaste miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi w sezonie 2020/21. Przed pobytem w Stomilu Piotr Klepczarek przebywał w sztabie szkoleniowym narodowej reprezentacji do lat dwudziestu, gdzie był asystentem pierwszego trenera - Jacka Magiery.

Jako piłkarz trener Klepczarek występował na pozycji obrońcy, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał we wspomnianym już Stomilu Olsztyn. Później bronił barw MKS-u Mława, Kujawiaka Włocławek czy Zawiszy Bydgoszcz. Po pobycie w Bydgoszczy przeniósł się do Polonii Warszawa, w której spędził w sumie trzy kolejne sezony. Następnie był zawodnikiem takich klubów jak Znicz Pruszków, Łódzki Klub Sportowy, Dolcan Ząbki czy finlandzkiego Vaasan Palloseura. Po pobycie w Grecji powrócił do Stomilu, a później do Znicza Pruszków, w którym zakończył swoją karierę. Warto zaznaczyć że nowy szkoleniowiec biało-niebieskich był też w reprezentacji Polski do lat 17 oraz do lat 21.

Zdjęcie: Unia Janikowo