Paweł Mądrzejewski wraca do Unii

Paweł Mądrzejewski drugim trenerem Unii

Informujemy, że do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Unii Janikowo dołączył dobrze znany kibicom z Janikowa Paweł Mądrzejewski, który pełnić będzie funkcję drugiego trenera Dumy Kujaw. Pawła witamy ponownie w Unii i życzymy wielu sukcesów związanych z nową rolą w naszej drużynie.


Paweł Mądrzejewski urodził się 9 maja 1985 roku w Toruniu. Jako piłkarz występował na pozycji środkowego pomocnika. Jest wychowankiem Goplani Inowrocław, w której grał w latach 2001-2006. W międzyczasie, latem 2005 roku pojawił się na testach w Janikowie, jednak nie zyskał uznania w oczach ówczesnego trenera Czesława Jakołcewicza. Zimą 2007 roku został zawodnikiem Victorii Koronowo. W sezonie 2007/2008 rozegrał dla koronowskiego klubu dwadzieścia spotkań w III lidze strzelając trzy bramki. W następnym sezonie, w barwach Victorii wystąpił w dwudziestu sześciu meczach II ligi zachodniej zdobywając sześć goli. Sezon 2009/2010 rozpoczął w trzecioligowym wówczas Lechu Rypin, jednak po dwóch kolejkach przeszedł do będącej w II lidze zachodniej – Unii Janikowo. Dla biało-niebieskich rozegrał dwadzieścia dziewięć spotkań, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Był wicekapitanem zespołu prowadzonego przez trenera Zbigniewa Kieżuna, a później – Tomasza Mazurkiewicza. Po odejściu z Unii, przez półtora roku reprezentował barwy drugoligowej Elany Toruń, dla której w sumie zagrał czterdzieści cztery mecze i zdobył siedem bramek. Rok 2012 spędził natomiast w trzecioligowej wówczas Cuiavii Inowrocław (dwadzieścia sześć meczów, cztery gole). W rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 po raz pierwszy występował w Unii Solec Kujawski (trzynaście meczów, trzy gole, III liga). Z kolei w rundzie jesiennej następnego sezonu był piłkarzem czwartoligowego Piasta Złotniki Kujawskie. W 2014 roku ponownie był związany z toruńską Elaną (dziesięć występów w III lidze i jedna bramka). Następnie miał półtoraroczny rozbrat z futbolem z powodu wyjazdu za granicę. Od sezonu 2016/2017 grał z kolei w Pomorzaninie Toruń, z którym rok temu awansował do IV ligi. Zimą, zdecydował się odejść z tego klubu i pomóc w utrzymaniu Unii Solec Kujawski. Ta sztuka mu się jednak nie udała, ale jego dobre występy w zakończonym sezonie sprawiły, że otrzymał propozycję z naszego klubu, z której skorzystał. Zawodnikiem Unii był przez rundę jesienną sezonu 2019/20. Wówczas w biało-niebieskich barwach wystąpił w piętnastu ligowych meczach. Bez wątpienia ozdobą jego gry w naszym klubie była przepiękna bramka strzelona bezpośrednio z rzutu wolnego w spotkaniu z Bałtykiem Koszalin. Był to jedyny gol zdobyty przez Mądrzejewskiego po powrocie do Unii. Ponadto zaliczył cztery asysty i ujrzał dwie żółte kartki. Wystąpił także w jednym meczu pucharowym. Po odejściu z naszej drużyny związał się z Victorią Lisewo, w której pełnił rolę grającego trenera. Wraz z tą drużyną wywalczył awans do V ligi.

Pawła Mądrzejewskiego w nowej roli mogliśmy zobaczyć już w ostatnim meczu przeciwko Olimpii Grudziądz.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i trawa

Zdjęcia: KS Unia Janikowo, Mateusz Biernacki