Ostatni mecz Artura Polehojko

Ostatni mecz na ławce trenerskiej Artura Polehojko

Informujemy, iż dzisiejszy mecz przeciwko KP Starogard Gdański będzie ostatnim w roli trenera pierwszej drużyny Artura Polehojko. Szkoleniowiec ten pracował z seniorami naszego klubu od 12 maja 2018 roku. Z Arturem Polehojko w roli trenera świętowaliśmy awans do III ligi oraz zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Pragniemy serdecznie podziękować trenerowi za zaangażowanie i ciężką pracę, którą włożył w odbudowę Dumy Kujaw. Artur Polehojko pozostaje w strukturach Unii Janikowo jako koordynator klubu. Wkrótce przedstawimy nazwisko nowego szkoleniowca pierwszej drużyny.

Artur Polehojko przyszedł na świat 19 września 1962 roku w Kielcach. Jako piłkarz grał na pozycji środkowego obrońcy lub pomocnika. Reprezentował barwy takich klubów jak: Czarnowia Kielce, Korona Kielce, Sokół Nisko, Orzeł Rudnik, Unia Janikowo czy Gopło Kruszwica. To właśnie w janikowskim klubie rozpoczął pracę trenerską jako asystent pierwszego szkoleniowca, a później kilkukrotnie jako samodzielny trener. W międzyczasie prowadził także drużynę z Kruszwicy oraz pełnił funkcję trenera pierwszego zespołu, drużyn młodzieżowych i dyrektora sportowego w Cuiavii Inowrocław. Dwa lata temu w październiku wrócił do naszego klubu zostając dyrektorem sportowym. Natomiast 11 maja 2017 roku zastąpił Roberta Bednarka na stanowisku trenera pierwszej drużyny Unii. W dużej mierze przyczynił się do utrzymania, gdyż w ośmiu meczach zespół pod jego wodzą wygrał czterokrotnie, raz zremisował i doznał trzech porażek. Po zakończonym sezonie przestał pełnić funkcję trenera i zasiadł w zarządzie klubu na stanowisku wiceprezesa do spraw sportowych. W maju 2018 roku po raz czwarty powrócił na ławkę trenerską naszego zespołu. Największym sukcesem pracy trenerskiej Polehojko jest to, że dziś możemy oglądać Unię Janikowo na boiskach III ligi oraz to, że w sierpniu ubiegłego roku mogliśmy cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Zdjęcie: Unia Janikowo