Noteć Gębice - Unia 1:3

Zwycięstwo w Gębicach

Dziś, tj 28 września 2021 roku zawodnicy Unii w ramach III rundy Okręgowego Pucharu Polski na boisku w Gębicach mierzyli się z tamtejszą Notecią. Górą z tego starcia wyszli janikowianie, którzy pokonali rywali 3:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Później strzelali już tylko zawodnicy Unii. Najpierw dobrze prezentującego się w dzisiejszym meczu bramkarza rywali pokonał Patryk Urbański, następnie Gracjan Goździk, a wynik spotkania ustalił Przemysław Kędziora. Taki wynik gwarantuje Dumie Kujaw udział w kolejnym etapie pucharowych rozgrywek. Rywala poznamy jutro.

Śmiało można przyznać, że drużyna prowadzona przez Jacka Łukomskiego przez większą część spotkania prezentowała wysoki poziom gry. Unici stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, lecz koniec końców kończyły się one słabą skutecznością lub dobrą interwencją rywali. Na pochwałę zasługuje też bramkarz zespołu Noteci, ponieważ kilka razy popisał się dobrymi interwencjami, które uchroniły jego zespół od straty bramki. Po czterdziestu pięciu minutach gry mieliśmy bezbramkowy remis. Bramki zaczęły padać dopiero w drugiej połowie, a dokładnie w 68. minucie. Wtedy brak porozumienia naszej defensywy z bramkarzem sprawił, że piłka wylądowała w bramce strzeżonej przez Dawida Szteklera, a Noteć cieszyła się z bramki. Jedenaście minut później faulowany przed polem karnym rywali był Raul Aleman. Sędzia podyktował rzut wolny, a piłkę do uderzenia przygotował sobie Patryk Urbański. Chwilę później zawodnik ten oddał strzał, po którym piłka poszybowała nad murem stworzonym przez rywali i wpadła w samo okienko bramki Noteci, nie dając przy tym żadnych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 86. minucie Unię na prowadzenie wyprowadził Gracjan Goździk. Zawodnik ten otrzymał podanie od Denzela Gomeza i fantastycznym strzałem zza pola karnego po raz drugi zdjął pajęczynę z okienka bramki gospodarzy. Wynik całego spotkania minutę później ustalił Przemysław Kędziora. Wcześniej podawał mu Maciej Mysiak.

NOTEĆ GĘBICE - UNIA JANIKOWO 1:3 (0:0)
68' 1:0 - Noteć Gębice
79' 1:1 - Patryk Urbański (rzut wolny, po faulu na Raulu Alemanie)
86' 1:2 - Gracjan Goździk (Denzel Gomez)
87' 1:3 - Przemysław Kędziora (Maciej Mysiak)

Skład Unii: 1. Dawid Sztekler - 21. Dominik Kowalski (58' 22. Eryk Marszał), 19. Patryk Urbański, 2. Jakub Losik, 18. Adrian Beta - 4. Eryk Krysztopowicz (79' 14. Maciej Mysiak), 5. Raul Aleman - 17. Damian Zagórski (58' 13. Dawid Zaborowski), 15. Adam Kujawski (58' 30. Denzel Gomez), 10. Gracjan Goździk - 24. Łukasz Zagdański (17' 7. Przemysław Kędziora)

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie grający w futbol amerykański, ludzie stoją i trawa

Zdjęcia: Piotr Artur Jasiński