Lider Włocławek - Unia 1:5

Meldujemy się w ćwierćfinale Pucharu Polski K-PZPN

Wczoraj zawodnicy Unii udali się do Włocławka, aby tam rozegrać pucharowe spotkanie z miejscowym Liderem. Po dwóch bramkach Gracjana Goździka i Przemysława Kędziory oraz jednym trafieniu Adama Koniecznego janikowianie pokonali gospodarzy 5:1. Jedyne trafienie dla zawodników Lidera miało miejsce w 51. minucie spotkania. Po wczorajszej wygranej z Duma Kujaw zapewniła sobie grę w 1/4 finału Pucharu Polski K-PZPN. Na tym etapie rozgrywek rywalem Unii będzie zwycięzca starcia Mień Lipno - Chemik Bydgoszcz.

Wynik wczorajszego meczu w 29. minucie otworzył Gracjan Goździk, który znakomitym strzałem z dystansu pokonał bramkarza rywali. Wcześniej piłkę zagrywał mu Patryk Urbański, który może pochwalić się 3. meczem z rzędu z asystą. Do szatni Unici schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu jeden z zawodników gospodarzy zagrywał piłkę ręką we własnym polu karnym, po czym sędzia odgwizdał jedenastkę dla naszego zespołu. Do jej wykonania podszedł Przemysław Kędziora, który pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki i podwyższył wynik spotkania. 5 minut później, a dokładnie w 51. minucie meczu bramkę kontaktową zdobył jeden z zawodników gospodarzy - Marcin Bykowski. 63. minuta znów oznaczała bramkę dla janikowian. Ładną akcje po podaniu Gracjana Goździka bramką ponownie zakończył Kędziora. 15 minut przed końcem spotkania piłkę do bramki skierował Adam Konieczny, a Gracjan Goździk zaliczył drugą asystę. W 88. minucie faulowany w polu karnym rywali był Adam Konieczny, a sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr. Tym razem do wykonania rzutu karnego podszedł Gracjan Goździk. Podobnie jak Kędziora pokonał bramkarza gospodarzy i tym samym ustalił wynik wczorajszego meczu.

LIDER WŁOCŁAWEK - UNIA JANIKOWO 1:5 (0:1)

29' 0:1 - Gracjan Goździk (Patryk Urbański)
46' 0:2 - Przemysław Kędziora (rzut karny)
51' 1:2 - Marcin Bykowski (Lider Włocławek)
63' 1:3 - Przemysław Kędziora (Gracjan Goździk)
75' 1:4 - Adam Konieczny (Gracjan Goździk)
88' 1:5 - Gracjan Goździk (rzut karny)

Skład Unii: 33. Gracjan Fabiszewski - 18. Damian Garstka (55' 5. Filip Tomasiewicz), 19. Patryk Urbański, 2. Jakub Losik, 6. Filip Hartwich - 15. Dawid Radomski (45' 16. Maciej Stefanowicz), 8. Mateusz Ławniczak - 7. Przemysław Kędziora (77' 22. Eryk Marszał), 20. Gracjan Goździk, 13. Miłosz Dziurzyński (67' 23. Ernest Hulisz) - 24. Mikołaj Jabłkowski (46' 9. Adam Konieczny)

Rezerwowi, którzy nie zagrali: 1. Konrad Syldatk, 5. Filip Tomasiewicz, 14. Maciej Mysiak