III liga: Wyniki 21. kolejki

Runda zasadnicza zakończona, a tabela podzielona

21. kolejka była kolejką, która zakończyła rundę zasadniczą i zdecydował która drużyna ostatecznie mierzyć się będzie w grupie mistrzowskiej (miejsca 1-8) i grupie spadkowej (miejsca 9-22). Zapraszamy do krótkiego podsumowania ostatnich boiskowych wydarzeń.

1. Pomimo dużego wzrostu zakażeń i dodatkowych obostrzeń rozegrano wszystkie zaplanowane na ten weekend spotkania.

2. W ostatnich spotkaniach 4 razy wygrali gospodarze i 5 razy lepsi okazali się goście. Podziałem punktów zakończyły się natomiast dwa spotkania.

3. W minionej kolejce padło stosunkowo mało bramek, bo tylko 19 razy bramkarze zmuszeni byli wyciągać piłkę z siatki. Oznacza to, że średnia bramki na jedno spotkanie wyniosła 1,72.

4. Unia Janikowo wygrała z Nielbą Wągrowiec 2:1, co spowodowało, że biało-niebiescy zakończyli rundę zasadniczą na 13. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 29. punktów. Co ciekawe taką samą zdobyczą punktową może pochwalić się Bałtyk Koszalin oraz Jarota Jarocin.

5. Ostatnia kolejka nie spowodowała zmian na fotelu lidera. W dalszym ciągu zasiada na nim Radunia Stężyca. Drugi w tabeli Świt Skolwin traci do liderującej drużyny ze Stężycy 5 punktów.

6. Po ostatnich wynikach w grupie mistrzowskiej, w której zespoły będą walczyć o awans do II ligi znalazły takie zespoły jak: Radunia Stężyca, Świt Skolwin, Polonia Środa Wielkopolska, Elana Toruń, KP Starogard Gdański, GKS Przodkowo, Bałtyk Gdynia oraz druga drużyna Pogoni Szczecin. W grupie spadkowej natomiast znalazły się drużyny: Kotwicy Kołobrzeg, Sokoła Kleczew, Jaroty Jarocin, Bałtyku Koszalin, Unii Janikowo, Nielby Wągrowiec, Pomorzanina Toruń, Unii Swarzędz, Gwardii Koszalin, Floty Świnoujście, Gryfa Wejherowo, Chemika Police, Górnika Konin oraz Mieszka Gniezno.

7. Po 21. kolejce na fotelu króla klasyfikacji strzelców cały czas zasiada Krzysztof Bartoszak z Jaroty Jarocin, który ma na swoim koncie 19 trafień. Najlepszym strzelcem Unii bez zmian jest Przemysław Kędziora z dorobkiem 10. bramek.

8. Na ten moment nie jest znany dokładny terminarz najbliższych ligowych spotkań. Jeśli takowy się pojawi dodamy go na naszych mediach społecznościowych.

Zdjęcie: Regista